SERGİ | Erimtan’da ‘Neredeyiz?’ Sergisi

Maçka Sanat Galerisi’nin ‘Neredeyiz?’ Başlıklı sergisi, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi iş birliği ve ev sahipliğinde, 29 Nisan’da ziyaretçilerle buluşuyor. Sergi, insan ve kendi yarattığı nesneler dünyası olan kente dair bağları, İstanbul’dan sonra Ankara’da daha geniş bir sanatçı katılımıyla yeniden tartışmaya açarken son 70 yılı kapsayacak şekilde anlam değişen kent olgusunu odağına alıyor.

Küratörlüğünü Didem Çapa’nın üstlendiği sergide Akın Güreş, Ayşen Urfalıoğlu, Esra Carus, Fatih Kızılcan, Fırat Engin, Füreya Koral, Gönül Nuhoğlu, Güneş Çınar, Hakan Gündüz, Halit Demirel, İrfan Önürmen, Murat Germen, Mustafa Duymaz, Nevzat Sayın, Oğuz Kaleli, Ömür Tokgöz, Rabia Seyhan, Rüçhan Şahinoğlu, Serhat Kiraz, Setenay Alpsoy, Seyhun Topuz, Sidar Baki, Yunus Çermik ve Yusuf Murat Şen’in eserleri yer alıyor.

Neredeyiz? sergisi 29 Nisan-3 Eylül 2023 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

Neredeyiz? sergisi hakkında detaylı bilgi için www.erimtanmuseum.org adresini ziyaret edebilir, @erimtanmuseum ve @mackasanatgalerisi sosyal medya hesaplarından bilgi alabilirsiniz.