TASARIM | Mazu 82 Agresif, Karakterli ve Çekici

Mazu Yatch kurucusu Halit Yukay tarafından tasarlanan Mazu 82’nin keskin dış stilini mükemmel bir şekilde tamamlayan iç tasarımı Tanju Özelgin imzası taşıyor.

Özelgin, Mazu 82’nin tasarımında kara temelli mimariyle daha uyumlu bir atmosfer yaratmayı, şık ama sıcak ve davetkar bir his uyandırmayı amaçlamış. Hafif karbon kompozit gövdeyi tamamlamak üzere, cömert hacim ve geniş gövde pencereleri optimize edilmiş, sade bir zarafet duygusu yaratmak için ince dokular ve yumuşak renkler doğal ışıkla birleştirilmiş.

Türk tersane Mazu Yachts’ın karbon-kompozitten inşa edilen 24,50 metrelik spor motoryatı Mazu 82; büyük gövde pencereleri, kesintisiz düz güvertesi, çok sayıda açık alanı, her türlü lüksü barındıran iki salonu ve üç büyük kamarasıyla göz dolduruyor. 40 knot’lık performansı ise agresif dış tasarımının hakkını veriyor.

Sahibinin özel isteği üzerine Mazu, kıç güverte tasarımını, yüzme platformuna giden teraslı adımları içerecek şekilde değiştirilmiş. Bu adımlar sayesinde adeta yerleşik mobilya işlevi gören konforlu tasarımıyla konuklar oturabiliyor (uzanacak kadar geniş) ve keyifli zamanlar geçirebiliyor.

Teknik özellikler

Tam boy 24.50m
En 5.90m
Derinlik (maksimum) 1.60m
Ağırlık 50 tonnes
Motorlar 3 x Volvo Penta IPS 1350 (3 x1000 HP)
Maksimum hız 40 Kts
Seyir hızı 35 Kts
Yakıt kapasitesi 4500L
Klas CE / 1