Yarışma | The Hut Festival

The Hut Festival “Le Festival des Cabanes” Yarışmasının 8. Si, 1 Ocak – 20 Mart 2023 tarihleri arasında mimarlık disiplininden olan kişilerin yaratıcı kulübe tasarımlarını bekliyor.

Yarışmanın Konusu:

 Bir sanat eseri ya da bir çocuğun rüyası gibi kulübeler. İnşa edilecek bir hayatın, kendimize icat ettiğimiz bir geleceğin hayali. Dünyada yaşamanın, onu büyütmenin yeni bir yolu.

Kulübe, hayal gücü ve masallarla bizi çocukluğumuza geri götüren büyülü bir yerdir.

Bu, Annecy Lake Springs belediyeler federasyonu alanında başlatılan bir mimari yarışmanın ilham kaynağı. Amaç, Annecy ve Albertville arasında yer alan Annecy Lake Springs belediyeler federasyonu boyunca on iki sembolik yere kurulacak on iki kulübe yaratmak.

Kulübe festivali bir mimarlık festivalidir. Doğayla olan ilişkimizi sorgular. Oraya nasıl yerleşeceğiz? Manzaralarımızla, çevremizle nasıl bir ilişkimiz var? Hak ettiğimiz yeri nasıl bulacağız? Görünüşe göre bu sorular son derece güncel. Yeni bir başlangıç olarak kulübe festivali, geleceğe bakmanın bir yolu.

Projeler, her yıl olduğu gibi maket şeklinde 1 Ocak – 20 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecek yarışmanın ardından profesyonel bir jüri tarafından en iyiler seçilecek.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için; https://www.lefestivaldescabanes.com/en

İletişim için: Philippe Burguet 06 77 08 02 32 lasoierie@gmail.com