Ebru Döşekçi ve Seçkin Pirim’in ‘Blue Studio’ Sergisi Galeri Siyah Beyaz’da

40. yılın sanatçı ikililerinden Ebru Döşekçi ve Seçkin Pirim, 27 Ekim-25 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Blue Studio’ isimli sergi ile sanatseverlerle buluşuyor.

Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerine ev sahipliği yapıyor. Zamanlarını ve mekanlarını birbirleri ile paylaşan sanatçı ikilileri, aynı malzemeye farklı zamanlarda müdahale etmenin yanı sıra aynı mekânda birbirlerinin malzemelerini ve imgelerini dönüştürüyor. Sanatçı ikililerinin üretim sürecinden başlayan ve temelde bir yaşam pratiği olan bu birliktelik, sanatçıları, galeriyi ve izleyicileri ortaklaşmaya davet ediyor.

Bundan 15 yıl önce eski Rum İlkokulu’nda ilk ortak atölye deneyimini yaşayan Döşekçi ve Pirim, aynı atölyede çalışıyor olmanın ritmini ortak iş üretme pratiğine yansıtıyor. Sanatçıların yaklaşık 1 yıldır Londra’da paylaştıkları atölyeden ismini alan sergi, malzeme, form ve renk açısından birbirini tamamlayan büyük boyutlu eserlerden oluşuyor. Birlikte yaşayan, dolayısıyla gündelik yaşamı paylaşan sanatçı ikilisi, sergide yer alan çalışmalarında yapıtların katmanlı formunu ve dokusunu öne çıkarıyor. Ortaklaştıkları bir yaşamın hikayelerinden yola çıkarak oluşturdukları sergide her iki sanatçının üretme pratiği ve sürecinin iç içe geçtiği görülüyor. İkilinin ‘Blue Studio’ isimli sergisi 27 Ekim – 25 Kasım 2023 tarihleri arasında Pazar hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.