TASARIM | Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck, uzaylı bir ırk tarafından bırakılmış gibi görünüyor ve en çok satan kamyonetlerin tümüne meydan okuyabilecek yeteneklere sahip. Çizilmeye ve oyuklara karşı dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmış keskin kenarlı dış yüzeyi ile Tesla’nın tamamen elektrikli bu modeli ciddi anlamda sağlam bir pick-up.

Her yıl dünyada 1.5 milyonluk satış rakamına ulaşan pick-up pazarına, tasarımıyla fark yaratarak hızlı bir giriş yapmak isteyen Tesla Cybertruck, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Çok beğenenler ve hiç beğenmeyenler şeklinde kullanıcıları ikiye bölen bir görünüme sahip olan Cybertruck, dış tasarımında keskin ve katı hatlara ağırlık veriyor. Bilim kurgu filmlerinden kopup gelen pürüzsüz ve keskin dış tasarım, araca agresif bir görünüm kazandırırken iç tasarımdaki genişlik ile ferahlık ise sürücü ve yolcu konforunun ön planda tutulduğuna işaret ediyor.

Tesla Cybertruck, 3 farklı motor özelliği sunuyor:

Arkadan itişli olan tek motorlu versiyon, 400 kilometre menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 6.9 saniyede ulaşırken, 3.5 ton çekiş gücüne sahip.

4×4 olan versiyon, 480 kilometre menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniyede ulaşırken, 4.9 ton çekiş gücüne kapasitesi sunuyor.

Cybertruck’ın 3 motorlu şaheser kabul edilen versiyonu ise 800 kilometre menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor ve 6.5 ton çekiş gücüne sahip.

Link: https://www.tesla.com/cybertruck