Tadao Ando Bulgari için bir Saat Koleksiyonu Tasarladı

Pritzker Mimarlık Ödülü sahibi mimar Tadao Ando, Bulgari’nin ikonik Serpenti serisine son eklenen saati tasarladı. Serpenti Tuboga x Tadao Ando adı verilen koleksiyon, Ando’nun her bir parçanın başı ve kuyruğu olan stilize bir yılan formuna sahip Bulgari’nin Serpenti mücevher serisine getirdiği yorumdur. Ando, saatlerle dört mevsimi akılda tutmayı amaçladı ve bu doğrultuda her bir saatte bir mevsimi çağrıştıracak renkler tercih etti.

‘Tadao Ando, doğadan ve onun geçici karakterinden ilham alan nadir bir yaratıcılığa sahip.’ dedi Bulgari ürün yaratımı icra direktörü Fabrizio Buonamassa Stigliani. ‘Serpenti ile uyum sağlamak içgüdüseldi. Zaman ve dönüşümün, doğanın yenilenmesinin bir metaforu olarak: yılan da derisini döker ve yeniden ortaya çıkar, renkleri dönüşür.’

Koleksiyondaki ilk saat – yaz – ‘güneşte parlayan bir ormanın yoğunluğunu yakalamayı’ amaçlıyor ve yeşil aventurin adı verilen bir kuvarsit formundan yapılmış bir yüzeye sahiptir, sarı altın ve çelikten yapılmış bir kayışa sahiptir. Sonbahar için, saatin yüzü kırmızı-kahverengi bir taş olan kaplan gözü taşından yapılırken, kışı çağrıştıran tasarım beyaz bir inciden yapılmıştır. İlkbahar versiyonu, kiraz çiçeklerine gönderme yapan pembe inci yüzeye sahiptir.

Tüm saatler, 38 elmas içeren bir çerçeve ile tamamlanmıştır. Hepsi Tadao Ando tarafından tasarlanan ve imzalanan bir kutuya yerleştirilecek, parçaların arka kısımlarına Ando’nun imzası kazınacaktır.

Serpenti Tuboga x Tadao Ando koleksiyonu son dönemlerde popülerleşen ünlü mimarların lüks mücevher markaları ile iş birliğine etkileyici bir ekleme olarak öne çıkıyor.