SERGİ | Electric Revolutionaries

Elektrikli motosiklet pazarının son yıllarda ciddi ivme kazandığı bir gerçek. Petersen Otomotiv Müzesi’ndeki yeni bir sergi de, iki tekerlekli bu devrimin aktörlerini sergilemeyi amaçlıyor. LA Enstitüsü’nün son gösterisi “Elektrik Devrimcileri”, 14 Nisan’da halka açılıyor ve dünyanın en yenilikçi elektrikli motorsikletlerini ve onları yaratan yenilikçi tasarımcıları ilgilileriyle buluşturuyor.

Eva Hakansson’s electric motorcycle “KillaJoule.” Ted Seven

Richard Varner Aile Galerisi’nde yer alan koleksiyon, kategorinin ön saflarında yer alan ve 25’ten fazla çığır açan elektrikli motordan oluşacak. Motor/Cycle Arts Vakfı kurucu ortağı Paul d’Orleans’ın küratörlüğünü yaptığı gösteri, Müzenin 2019’da gerçekleşen ilk elektrikli motosiklet sergisinin devamı niteliğinde ve bu yeni nesil araçların sağladığı sıfır emisyon konusu da sahiplendiği misyonlar arasında.

“The One” Electric Motorcycle was designed by Curtiss Motors. Ted Seven

Sergi de öne çıkması beklenen araçlardan biri olan “KillaJoule”, motor tipinden bağımsız olarak şimdiye kadarki en hızlı özel arazi hız araçlarından. İsveçli makine mühendisi Eva Hakansson tarafından son derece kısıtlı bir bütçeyle inşa edilen bu makina, Hakansson’u elektrikli motosiklet üzerinde dünyanın en hızlı kadını yapmak için 2014 yılında Utah’taki Bonneville Salt Flats’te 386 km hıza ulaştı.

The “XP Zero” electric motorcycle was designed by Hugo Eccles. Ted Seven

Curtiss Motors imzalı “The One” da gösteride dünya çapındaki ilk gösterimini yapacak. JT Nesbitt tarafından kavramsallaştırılan bu retro-fütüristik motorsiklet, tipik olarak hiper arabalar için ayrılmış bir yapı kalitesini barındırıyor. Bu arada, Hugo Eccles tarafından tasarlanan ödüllü “XP Zero” da elektrikli motor yarışçılarının geleceğini göstermek için sergilenecek araçlardan olacak.

Link: https://www.petersen.org