FESTİVAL | 212 Photography İstanbul Festivali başlıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek 212 Photography İstanbul, 8-18 Ekim 2020 tarihleri arasında 5 farklı mekanda gerçekleşecek.

Sergiler, atölyeler, söyleşiler, paneller, film gösterimleri, portfolyo incelemeleri ve daha fazlasını içeren, kültürel ve eğitici uluslararası festivali 212 Magazine düzenliyor. Pek çok farklı disiplinden yaratıcı insanı fotoğrafla ilgili kültürel bir platformda bir araya getirmeyi amaçlayan organizasyon, 10 gün boyunca; multidisipliner yapısıyla farklı bir tartışma ve buluşma platformu yaratmayı amaçlıyor.

Festival T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, HP ve Jotun’un destekleri ile gerçekleşiyor. Festivalin bu yılki mekanları arasında Yapı Kredi bomontiada, Akaretler Sıraevler, Zülfaris Karaköy, Tekfur Sarayı Müzesi ve Şerefiye Sarnıcı yer alıyor.

Festivalde, AES+F, Clemens Ascher, Bruno Barbey, Michal Chelbin, Metin Çavuş, Emre Dörter ve Mustafa Erkatırcı, Grégory Escande, Julia Hetta, Zeynep Kayan, Ellen Kooi, Ouka Leele, Mária Švarbová, Sergen Şehitoğlu, Özlem Şimşek, Sıla Yalazan, Begüm Yamanlar gibi sanatçılar yer alacak.