Artweeks Akaretler 8. Edisyonuyla Akaretler Sıraevler’de!

Bilgili Holding ve UBS ana sponsorluğu ile bu yıl 8.si düzenlenen Artweeks Akaretler, 3-16 Kasım tarihleri arasında Akaretler Sıraevler’de Türkiye’nin önde gelen galeri ve sanatçılarını bir araya getiriyor. İki hafta sürecek etkinlik, sanat fuarı olarak yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturması bir yana sanatçı konuşmaları, paneller ve etkinliklere de yer veriyor. Sanatseverlerle sanatçıları bir araya getirerek, farklı sanat disiplinlerinden eserleri keşfetme imkanı sunan organizasyonu Sabiha Kurtulmuş üstleniyor.

Artweeks Akaretler kapsamında sanat galerilerinin yanı sıra sanat dünyasının yeni kaybettiği değerli sanatçı Haluk Akakçe’nin Akaretler’deki evi ve atölyesi, değerli eşi Nevzat Beyazıt Akakçe’nin isteği üzerine ziyaret tarihleri arasında sanatseverleri ağırlayacak.

Etkinlik kapsamında sanat eserleri sergilenen galeriler:

Dirimart, Pilevneli, PG Art Gallery, Anna Laudel, X-İst, MERKUR Galeri, Galeri Siyah Beyaz, Öktem Aykut, Ferda Art Platform, Martch, İyilik İçin Sanat, Galeri Nev İstanbul, Galeri Bosfor, Taksim Sanat, Doğançay Müzesi, Şerife Bilgili Ercantürk, Mine Sanat Galerisi, Muse Contemporary, One Arc Gallery, Gallery Kairos ve Cengiz Yatağan

Akaretler Sıraevler’deki Sergi Mekanları:

Fuar hakkında detaylı bilgiye https://www.artweeks.com.tr websitesinden ulaşabilirsiniz.