Fuego Camina Conmigo Offices

Stratejik ve yaratıcı bir reklam ajansı olan Fuego Camina Conmigo’nun Barselona’da bulunan ofisi, tasarım stüdyosu Isern Serra tarafından açık ve dinamik ofis mekanına dönüştürüldü. Günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan ‘açık ofis’ kurgusunu geometrik formlarla birleştiren tasarım, kapalı alanlarda kullandığı mikro mimari strateji doğrultusunda birbirleriyle etkileşime giren ve heykelsi bir geçit oluşturan iç mekana sahip. Aynı zamanda mobilya markası Sancal için bir teşhir salonu olarak da kullanılan ofis, beyaz duvarlar ve ‘ay’ı anımsatan formların arasında renkli mobilyaları gözler önüne seriyor.

Barselona’nın endüstriyel mahallesi Gracia’da bulunan bir binanın üçüncü katındaki yenilenen ofiste ‘agora’ olarak isimlendirilen ve toplantılar, sunumlar ve geçici sergiler için kullanılabilecek dinamik alan bulunuyor. Bu nedenle, ofisin merkezinde bulunan agora bölgesi çoklu fonksiyonların gerçekleştirilebileceği bir plaza olarak hizmet veriyor.

Daha özel alanlar, daha fazla koruma sağlamak için ofisin arka tarafına doğru yerleştirilmiş. İşlevsel hizmet alanları, girişe yakın ön tarafa doğru, iç mekan için mimari bir bariyer niteliğinde düzenlenmiş. Buna göre, üç mekana bölünen ofiste toplantı alanları ve çalışma alanları arkada, agora merkezde ve işlevsel hizmet alanları da önde, girişin yakınında bulunuyor.

Dairesel açıklıklar kapılar ve pencereler oluşturarak ve ışığın mekanda dolaşmasına izin vererek bir sanat ve yaratım dünyasını çağrıştırıyor. Her modül, benimsediği mikro mimari stratejisiyle diğer odalarla kompozisyonel olarak ilişkili olan küçük bir heykel olarak tasarlanmış.

Sancal’in teşhir salonu olarak da kullanılan ofiste birçok tasarımcının ürünleri sergileniyor. Bunlardan bazıları Note Design Studio’nun Remnant koltuğu, Sebastian Herkner’den Vesper masa, Mut Design’dan Roll sandalye ve Isaac Piñeiro’nun Silla40 sandalyesi…

 

Proje Yılı: 2021
Lokasyon: Barselona, İspanya
İç mekan tasarımcısı: Isern Serra
Mobilya Üreticisi: Sancal
Fotoğraflar: Salva Lopez

Kaynak: archdaily.com, yellowtrace.com