TASARIM | Cadillac InnerSpace Concept

General Motors yetkilileri, CES (Consumer Electronics Show) 2022 için düzenlediği sanal basın toplantısında markanın vizyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. İlgilileri tarafından beklenen ve öne çıkan 2024’te Chevrolet Silverado EV’nin ortaya çıkacak olmasıydı, ancak teknoloji tartışmaları beraberinde markadan şık bir de konsept model haberi geldi, Cadillac InnerSpace.

InnerSpace soyut bir kavram olduğundan, modelin seri üretime girmesini beklemek biraz hayalcilik olabilir. Ancak aracın bu tasarımının ve teknolojisinin, markanın gelecekteki seri üretim araçlarına etki etmeyeceği anlamına da gelmiyor.

Oldukça geniş panoramik LED ekran yolcuların arabanın tüm özellikleriyle etkileşime girmelerini sağlamanın yanı sıra, artırılmış gerçeklikten film izlemek veya video oyunları oynamak gibi eğlence aktivitelerine de olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Cadillac InnerSpace ayrıca stresli bir iş gününden sonra kullanıcılarının rahatlamalarına yardımcı olmak ve yolculuk esnasında dış dünyayı da gözlemleyebilmeleri için, yanlarda ve tavanda bol miktarda pencere ile donatılmış.

Otomobil alçak ve uzun tasarımıyla, spor modellere benzeyen bir duruş sergiliyor. Bu konseptte, Ultium pil modüllerini marka, büyük bir sarj paketinin parçası gibi kullanmak yerine tabana yayarak uygulamayı seçmiş. Cadillac’a göre bu tercih, InnerSpace’in iç mekanının daha ferah olmasını sağlayarak rahatlatıcı bir ortam yaratırken, aracın oturma pozisyonunun da yolun hemen üzerinde konumlanmasını sağlamış ve sportif kullanım hissine katkı vermiş.

Photo: Courtesy of Cadillac.

Link: https://www.cadillac.com/concept-vehicles