TASARIM | Bombardier Challenger 3500

Bombardier, Süper-Orta Boy Jet kategorisini sarsacak Yeni Challenger 3500’ünü tanıttı. Bu yeni modeliyle firma, rekabetçi süper-orta boy kategorisinin kurallarını yeniden yazmaya çalışıyor. Challenger 3500; yenilikçi, çevre dostu çözümler ve özellikler sunan, sınıfının en sürdürülebilir şekilde tasarlanmış iş jeti.

Üretkenliği ve konforu en üst düzeye çıkarmak için, adeta evin veya ofisin uzantısı olarak tasarlanan Challenger 3500; sektöre, özel jet seyahatinin nasıl olması gerektiğini anlatıyor. Sınıfında teknolojik olarak en gelişmiş kabine sahip, endüstrinin ilk ses kontrollü kabini, devrim niteliğindeki Nuage koltuğu, kabin aydınlatması, sıcaklık ve eğlence sistemleri ve kablosuz şarj cihazları üzerinde sesle etkinleştirilen kontroller…

Yenilik ve işçiliğin şaheseri olan Nuage koltuğu, iş uçağı koltuğuklarında 30 yıldır olagelen ilk anlamlı değişikliği temsil ediyor. Nuage koltuk, bulutların üzerindeki yaşam için tasarlanan sıfır yerçekimi konumu ile beraber daha fazla bacak mesafesi için benzersiz sırt tasarımı, özel eğilebilir koltuk başlığı ve yüzer taban sunuyor.

Tasarımcılar mutfağı büyüterek jete lüks bir görünüm kazandırmış.

CEO Éric Martel, Challenger 3500’ün 26.7 milyon dolarlık fiyatı ve geliştirilmiş iç mekan konsepti ile modelin pazar lideri konumunu korumaya yardımcı olacağını belirtiyor.

Link: https://bombardier.com/en