SERGİ | Koray Ariş’ten ‘Farklı Sesler’ Sergisi

Öktem Aykut, 29 Nisan tarihine kadar Koray Ariş’in ‘Farklı Sesler’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, Koray Ariş’in 2018 yılında başladığı yeni bir eser ailesini bir arada sunuyor. 11 büyük ebatlı heykel, onlara eşlik eden benzer formlardaki daha küçük ebatlı çalısmalarla beraber, neredeyse tek bir yerleştirme oluşturacak şekilde mekana yayılıyor. Heykeller, Ariş’in form dilinde yeni arayış ve denemeleri görünür kılıyor.

‘Farklı Sesler’ aynı zamanda Ariş’in 2015 yılında Galeri Nev İstanbul’da gerçekleştirdiği ‘Ahenk / Vurmalı Heykeller’ isimli sergisinin bir devamı niteliğinde. Sanat kariyerinin ilk günlerinden beri izleyiciyi eserlerine temas etmeye davet eden Ariş’in özellikle son on yıldır ürettiği eserleri; ziyaretçilerin dokunarak çıkartacakları ses ve tınılarla da deneyimleniyor.

‘Farklı Sesler’de yer alan heykellerin bir bölümü ilk olarak Eylül 2022’den Şubat 2023’e Selen Ansen küratörlüğünde Meşher’de sergilenen ‘Ben Kimse. Sen de mi Kimsesin?’ isimli sergide gösterildi.

‘Farklı Sesler’, 29 Nisan’a dek pazar ve pazartesi günleri hariç, Öktem Aykut’un Meşrutiyet Cad. 99’da yer alan yeni adresinde ziyaret edilebilir.

Sergi hakkında detaylı bilgi için: oktemaykut.com