FİLM | Malcolm & Marie

Pandemi döneminde çekilen; tek gecede ve iki kişi arasında geçen Malcolm & Marie filminin mekanı 20 dönümlük arazi üzerinde konumlanan, 2011 yılında inşa edilen, Feldman Mimarlık’ın bol ödüllü çevre dostu evi; Caterpillar House (Tırtıl Ev).

Tamamı gece ve siyah beyaz çekilen filmin yapım tasarımcısı Michael Grasley, kendilerini bu özel yapı ile buluşturan tanımı şöyle yapıyor “Yeni, 1960’ların evine benzemeyen ve aynı zamanda California açık planını, yüzyıl ortası zihniyetini kucaklayan çağdaş bir ev ve mimari bir dil bulmak istedik.”

Kaliforniya Carmel Vadisinde, Santa Lucia bölgesinde yer alan Caterpillar House, geniş çıkıntılara sahip yatay çatıları ve açık planı ile açık hava yaşamına vurgu yapıyor. Eğimli duvarları, çelik yapısı ve modern pencere duvarları; mimarların, bir çiftlik evini alıp daha çağdaş bir şeye dönüştürmelerini sağlamış. Filmin siyah beyaz ve gece çekilmiş olmasından sebep çok algılanmasa da tüm cam duvarları dengelemek için malzemeler doğal, sıcak ve dokulu tutulmuş.