Milano Moda Haftası’nda Bottega Veneta Defilesi

İtalyan mimar Gaetano Pesce, Milano Moda Haftası’nda gerçekleştirilen Bottega Veneta markasının İlkbahar Yaz 2023 defilesinin sahnesini tasarladı. Kreatif direktörlüğünü Matthieu Blazy’nin üstlendiği defilede bulunan 400 sandalye, renkleri ve birbirinden benzersiz oluşları ile mekana canlılık kattı. Gaetano Pesce’nin ipek ve reçineden tasarladığı renkli sandalyeler ve podyum olarak kullanılan alandaki yüzeyler, depo tarzı gri mekan ile kontrast yaratarak ön plana çıkıyor.

Pesce’nin ‘Come stai?’ adlı tasarımında mavi, turuncu, pembe ve leylak tonları baskın geliyor. 400 sandalyenin her birinin farklı ve özgün oluşunda Pesce’nin vurgulamak istediği de her insanın farklı ve orijinal olduğu oluyor. Tasarımcı şu sözlerle açıklamasını yapıyor; “Bu alan, çeşitliliğe bir övgüdür! İnsanla ilgili, hepimiz farklıyız ve bu bizim belirleyici kalitemiz – aksi takdirde sadece bir kopyayız. Hepimiz orijinaliz ve bu benim tasarımımın temalarından biri.”

Defilenin sahnesini ve sirkülasyonunu tanımlayan reçine kaplamalı podyum, renkli sandalyelerin arasında bulunuyor. Sandalyelerin bazılarında el çizimleri, gülen yüz ve ‘Bottega Veneta’ yazısı yer alıyor. Bottega Veneta’nın İlkbahar Yaz 2023 gösterisindeki 400 sandalye, bu yılki Design Miami tasarım fuarında sergilenecek ve satın alınabilecek.