YASU LIVING

FARKINDALIĞI OLAN VE DOĞAYA DOST BİR MARKA: YASU living

 Mermerin değerini vurgulayarak, yerkürenin bir parçasını evinize taşımayı hedefleyen YASU LIVING, çevremize ve kullandığımız kaynaklara saygılı bir şekilde üretmek, malzeme ve kaynak kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve bilinçli tasarım yapmak konusunda oldukça hassas. YASU LIVING’in kurucusu Yasemin Sabuncu, fire verilen mermer parçalarından şaşıracağınız tasarımlar gerçekleştiriyor.

1995 doğumlu bir genç girişimci olan Yasemin Sabuncu, endüstriyel tasarım eğitimini Parsons the New School for Design da tamamlayarak kariyerini dünya markası olan Roche Bobois ve Fernando Mastrangelo Studio’da devam ettirdi. Ardından da alanında edindiği bilgi birikimini kurumsal ve butik tasarım firmalarındaki deneyimi ile genişleterek, YASU LIVING markasını hayata geçirmeye karar verdi. “Tabiattan ve onun gizemli yaratılışlarından her zaman etkilenmişimdir, bu yüzden hep doğanın güzelliğini ve düzensizliğini vurgulayan işler yaratmak istiyorum. Bir tasarımcı olarak amacım, çevreme ve kullandığım kaynaklara saygılı bir şekilde üretmek. Her tasarımcı gibi sorumluluğum; malzeme ve kaynak kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve bilinçli tasarım yapmaktır. Bu nedenle tasarımlarımda ana malzeme olarak farklı üretimlerden arta kalan mermer ve granit kullanmayı tercih ediyorum. Çevre sorunlarıyla ilgili artan endişem beni; doğal malzemelerden, hatta bazılarının çöp olarak bile adlandırabileceği taşlardan güzel tasarımlar yaratarak, atıkları azaltmaya odaklanmış bir marka oluşturmaya teşvik etti.” Sözleriyle kendini ifade eden Yasemin Sabuncu, farklı üretimlerden arta kalan, fire olarak adlandırılan mermer ve doğal taşları yeniden değerlendirerek, fonksiyonel objeler tasarlayan YASU LIVING’i Aralık 2020’de kurmuş.

Pürüzsüz, huzurlu ve sakin anlamına gelen YASU; mermerin değerini vurgulayarak, doğanın bir parçasını evinize taşımayı hedefliyor. YASU LIVING’in amacı; çevremize ve kaynaklarımıza saygılı bir şekilde üretmek ve bilinçli tasarım yapmaktır.