YAC Design Studio

YAC design markası 2017 yılında Yasemin Aykurt Çakılkaya tarafından hayat buldu. Tasarımlarını oluştururken en büyük gayesi  sıra dışı ve özgün bir ruh yansıtmak.

Markanın çıkış noktası ve ana malzemesi deri kumaşlar ve kemerler. Renklere bakıldığında mutlaka bir uyum hissediliyor. Genelde toprak renkler ve naturel malzemeler hakim, doğadan ilham alıyor. Taba & Siyah ve kahverengi ana renkler. Yaz mevsiminde ise lacivert ve bej rengi nubukler ve derilerde ekleniyor.

YAC Design Studio’da ürünlerin tarzı mevsimlere göre de değişkenlik gösterebiliyor. Hissiyat olarak kışın daha çok sıcak chalet tarzında, yazın ise rafine akdeniz sıcaklığını yansıtıyor ve  marin tarzında olup  deniz üstünde yaşam bulan insanlara hitap ediyor. Kullanım kolaylığı açısından derinin kaydırmaz olması, denizüstü  tekne keyfini yaşamak isteyenlere risksiz seyahat etme alternatifi sunuyor.

Ürün yelpazesi oldukça geniş; Deri puflar, deri tepsi sehpalar, deri servislikler & runnerlar, yastıklar, deri gövdeli bardaklar ve karaflar, sunumluklar, deri peçete halkaları, çerezlikler, der gövdeli buz kovaları, odunluklar, deri kumandalıklar ve daha birçok ürün ile  sıcak bir atmosfer yaratıyor.

Ürünlerin çoğunda tutmaç ve cep mutlak detaylardan. Duvar rafları deri ceplere sahip, böylelikle hem duvarda sıra dışı bir raf görünümü elde edilmiş, hem de çok şeyi içine sığdırmak mümkün.

Masaüstü ürünlerde çelik buzluklar, çerezlikler ve salata kaseleri, cam bardak ve karaf,  doğal taş mumluklar, ve çelik sunumluklar mutlaka deri tokalar ile zenginleştirilmiş.

Odunluklara ise deriden tasarlanmış odun taşıma çantası ilave edilmiş.

Çok amaçlı düşünülmüş deri puflar hem tutmaçlı hem cepli. Kumandalıklar ise farklı derilerden çalışılmış ve uçlarındaki kemerler “eyer” havasında.

Kısacası YAC design; deri, mermer,  çelik, doğal taş,  demir, cam ve ahşap gibi malzemeleri bir araya getirerek yalınlıkta form bulan ürünleriyle yaşam alanlarımıza yeni bir soluk katıyor.

Bizlere  [email protected]‘ dan ulaşabilirsiniz.