Sodd Design

Sodd Design kurucusu Seral Tan, öncelikle renkleri seven, kalbinin sesini dinleyen, çocuksu tarafını korumaya çalışan biri. Sonrasında bir endüstriyel tasarımcı ve girişimci.

2011 yılında Doğuş Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nü bitirdikten sonra mobilya, müze, tema park ve kurumsal tasarım danışmalığı üzerine farklı sektörlerde tecrübeler edinmiştir.

Hayal kurmayı hep çok seven, üniversite döneminden beri de hayali olan kendi markasını yaratma fikrini 2020’nin Şubat ayında hayata geçirmek için ilk adımlarını atarak, Sodd Design’ı kurmuştur.

Sodd anlamı; Seral’in baş harfi S ve İngilizce’de tuhaf anlamına gelen ve kendi içinde cesareti de simgeleyen Odd kelimelerinin birleşimi olan Sodd ismini getirdi. Cesur, renkli ve tuhaf = SODD Design

Vizyonumuz; yaşam alanlarını renklendirerek, insanların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine ve bu sayede daha pozitif, daha cesur ve hayata bağlı bireyler olmalarına yardımcı olmak.

Mekanlarda halihazırda koltuk, dolap, masa, sandalye, yatak zaten var. Bizim farkımız o mekâna son dokunuşu yapacak tamamlayıcı, farklı form ve renklerde tasarım ürünleri sunmak. Mekânın ruhunu ve enerjisini o son dokunuş ile tamamlamak.

Bu vizyonla tasarladığımız ürünler; özgürlüğüne düşkün, renkleri kullanmayı çok seven, cesur, sanatla ilgili, hayvanlara ve doğaya saygılı, renklerin ruhuna kattığı pozitif enerjiye inanan bireyleri hedeflemektedir.

Ürünleri tasarlarken eğlenceli ve gülümseten işler olmasına önem veriyoruz. Çünkü zaman zaman hayatlarımız yeterince can sıkıcı olabiliyor.

Evinizde, ofisinizde, bulunduğunuz tüm mekanlarda renkli ve eğlenceli ürünlerin daha iyi hissetmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Renklerin birleştirici, iyileştirici, kendini ifade eden etkili gücünü kullanmayı seviyoruz.

Her rengin ayrı, çok özel enerjileri, etki alanları var. Ve Sodd birçok rengi bünyesinde barındıran bir gökkuşağı gibi. Gökkuşağını gördüğümüzdeki heyecan, neşe, mutluluk duyguları, tam olarak Sodd ürünlerini görünce hissedilmesini istediğimiz duygular.