SIRÇA

CAMDAN HİKAYELER…
Sırça; abartısız, güçlü tasarımlarla kendini ifade eden ve her biri kendi hikâyesini yansıtan cam koleksiyonların yer aldığı çok özel bir dünya…

Sırça’nın koleksiyonlarında yer alan tasarımlar ışığın enerjisini de taşıyan bir formda üretiliyor. Sırça tasarımlarına eklenen özel aydınlatma aparatlarıyla da koleksiyonların aydınlatma aksesuarı olarak kullanımı, Sırça’nın hayattaki işlevselliğini bir kat daha artırıyor. Işığın sonsuz enerjisiyle birleşen Sırça’nın özgün tasarımları, ait oldukları her ana eşsiz bir ambiyans ve yaşam estetiği katıyor.

Sırça koleksiyonlarıı Sırça aksesuar ve Sırça lighting olarak iki ana tema atında toplanıyor. Sırça aksesuar koleksiyonlarında değişik boyutlardaki vazolar,mumluklar, küllükler, kaseler, kağıt ağırlıkları, Sırçalighting koleksiyonlarında da abajurlar, lambaderler, aplikler yer alıyor. Özellikle Sırçalighting çatısı altında toplanan aydınlatma koleksiyonları sektörde büyük ses getirerek hem işlevleri hem de estetik görünümleriyle önemli mimari projelerde arka arkaya yer almaya devam ediyor.

”Rumi” abajur koleksiyonu Design week kapsamında sergilenmek üzere seçilmiş ve bir Türk markası olarak Sırça bu özel etkinlikte büyük ilgi uyandırmıştır.

Biz Kimiz?
Elif Şakar ve Ebru Kafadar’ın Temmuz 2014’ten bu yana hayat kurgularını yansıttıkları cam tasarımlar; renkler, saydamlık ve ışık üçlemesine ait tüm duyguları bir arada bulunduruyor ve camdan hikâyelere hayat veriyorlar! Farklı ölçülerde tek tek elde üretilen ve her biri başka bir hikâyenin parçası olan küllükler, vazolar, mumluklar ,kağıt ağırlıkları, aydınlatma elemanları modern bir yaklaşımla hayatlarımızda yerini alıyor.

Yıllarca iç mimari alanında çalışmalara imza atan Tasarımcı Ebru Kafadar, renk kompozisyonları, özel üfleme teknikleriyle yarattığı birbirinden farklı obje koleksiyonlarına özgün, ve maceraperest bir bakış açısıyla hayat veriyor. Türk cam sanatında Sırça’nın sanat eseri formundaki ürünlerinin en önemli özelliği aynı zamanda işlevsellikleriyle yaşam alanlarının içinde de yerini buluyor olması.

Beykoz’da değerli cam ustaları tarafından üretilen Sırça koleksiyonlarında iki kız kardeşin “yaşam sanatı”na verdikleri değer ve “yaşam için sanat” fikri vücut buluyor.

Her Cam’dan hikaye iki kadın olarak hayatı algılayış,yaşayış şekillerine göre farklı bir ögeyi ön plana çıkartıyor.

Heyecanlarını, onları özgürleştiren hobilerini, üretme tutkularını, zorluklar karşısında yılmayan mizaçlarını, estetik zevklerini, doğadaki mucizelere olan hayranlıklarını, seyahat keşif tutkularını, dünya kültürlerine meraklarını kısacası tüm karakteristik özelliklerini farklı bir koleksiyonda anlatıyorlar. Hep yeni hikayeler yazmak, benliklerine kattıklarını cam koleksiyonlarıyla anlatmak istiyorlar. Hayatın, insanın ta kendisi gibi bitmeyen bir yolculuk bu…

Gerçekleştirdikleri… Gerçekleştirecekleri…
Sırça’nın ilk hedefi öncelikle Türkiye’de özgün, işlevsel bir cam aksesuar ve aydınlatma markası olmaktı. Şimdi sırada dünyaya açılmak var. Yurtdışında ; İsrail, Abu Dhabi, Lübnan, Özbekistan ’da pek çok projede Sırça markasıyla yerlerini aldılar. Sırça özgün tasarımlarıyla kimseyi taklit etmeden var olmak için çalışan, tamamen yerli üretim yapan bir markadır.

Sırça, iki kadının varoluş öyküsünden esinlenerek yola çıkan bir cam markası olup, kimliklerinin özünü oluşturan hayat örgülerini cama yansıtma serüvenleri ve karakterlerinin, savundukları değerlerin, onlara yaşam enerjisi veren öğelerin camla vücut bulmasıdır. Koleksiyon isimleri de tamamen bu öğelerden ve değerlerden esinlenerek doğmuştur.