Saken Design

Biz İstanbul merkezli bir cam üretim atölyesi ve tasarım ofisiyiz. Bu işe camı daha iyi anlama ve değerini arttırma hevesiyle başladık. Tasarladığımızı üretiyor olmamız, müşterilerimizi daha iyi anlamamamızı sağladı. Bu hassasiyetle, özel üretim cam mobilya, aydınlatma ve mimari cam enstalasyonlarından yat tasarımına kadar geniş bir sektörde çalışıyoruz. Portfolyomuz ve deneyimimiz, öz güvenli ve disiplini bir çalışmayı berberinde getiriyor.

Saken’de takım çalışması ve bağlılık vardır. Cam sanatçısı Sakine Kale ve ürün tasarımcısı Faik Kale’nin bu iş birliği, zanaatin ve tasarımın arasında kurduğumuz ilişkiyi güçlendiriyor. Böylece küçük ölçekte ürettiğimiz ürünlerde incelikle çalışabiliyoruz. Endüstriyel seri bir üretim üretim süreci olmadan sürdürülebilir, zamansız ve heykelsi geometriler tasarlayıp, üretiyoruz.

Müşterilerimiz bizim için çok değerli, bu sebeple detaylı bir titizlikte işimizi tasarımdan üretimine düşünüyoruz. Cam gibi geleneksel bir ürürünün kimyasını anlayıp bunu modern bir estetikte ürünleştirmek en büyük kararlılığımız. Bu ilkelerle Saken’de her gün ilermekteyiz.