PhareStudio

Phare markasının altında kurulan bir tasarım atölyesi olan pharestudio 2005 yılından bu yana, tüm yaşam alanlarına yönelik tasarımlarında geleneksel parçalara, ilham verici ve yenilikçi yorumlar katarak; yepyeni hikayeler yaratıyor.

Batının 50’li ve 60’lı dönemlerinden ilham alarak yarattığı vintage görünümlü ama aslen zamansız tasarımları, markanın en basic serilerini oluşturuyor. Bunlar her mekan ve her tarza uyan çok karakterli ürünler olup Pharestudio’nun da temel felsefesini yansıtıyor.
Ayrıca günümüz dünyasında unutulmaya yüz tutmuş Türk el sanatlarına, desen ve kumaşlara kattığı benzersiz yorumlarla yarattılan tasarımlarla Türk topraklarında markalaşmış zanaatlar, Pharestudio ile tekrar hayat buluyor.

Büyük beğeni alan Pharestudio’nun 2005’yılındaki tasarımı Galata Türkiye’de EDIDA ödülü (Elle Decoration International Design Awards) kazandı. İstanbul’un silüetinden esinlenerek tasarlanan 7 İstanbul, Fransa’daki Saint Etienne Bienali’ne sergilendi. 18. yüzyıldan kalma Türk bakır dövme tekniği uygulanarak tasarlanan Harem, yabancı basın tarafından ilgi gördü. (Financial Times, 13-14 Haziran 2009).