MINVAL

Doğaya katkının sürdürülebilir minvali…

En doğal ve sağlıklı olan malzemeyi, elimizdeki eşsiz tasarım gözüyle şekillendirirken sürdürülebilirliğe katkımız olsun istedik ve biçim, yol, tarz anlamına gelen Minval markasını sizler ile buluşturduk…

Mermer, teknik anlamda kalsit kristallerinin binlerce yıllık metamorfizmaya uğraması sonucu ortaya çıkan bir malzemedir. Mermerle iç içe olan ve üretiminin her anını birebir yaşayan bizler için ise doğanın insanlığa bir hediyesidir.

Doğadan çıkarılması teknik anlamda mükemmel bir yetkinlik gerektirdiği gibi, ancak makina ve insan emeğinin birlikte uyum içinde çalışmasıyla üretilebilir. Ancak tüm teknik şartlar mükemmel şekilde sağlansa bile, maalesef kaynaklar sonsuz değil ve günden güne tükenmektedir.

Doğanın sunduğu bu hediyeyi değerlendirip ekonomiye kazandıran markamız, mermerin sonsuz olmadığı bilinci ile üretimin her safhasında oluşan mermer atıklarını en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçlar.

Markanın kurucuları, Melike ve Nazlı, İstanbul Alman Lisesi’nde 2004 yılında başlayan arkadaşlıklarını, keyifli bir iş ortaklığına dönüştürdü ve MINVAL için kendilerine özgü tasarım ve sanat anlayışlarını harmanlayarak, estetik algı ve zevklerini ortaya koyarak, doğal taşın gündelik hayatımızdaki en güzel ve kullanışlı hali olarak MINVAL’i sunmayı hedefledi.

Melike’nin mermer ve madencilik sektöründeki konumu, bilgisi ve tecrübesini daha farklı değerlendirme hedefiyle, hammaddeyi yeniden ele alarak kendi zevkini ortaya koymak istemesi ile Nazlı’nın mimarlık alanındaki eğitimi ve tasarım yetenekleri, mermere olan ilgisi ve her ikisinin doğanın bir harikası olarak gördükleri bu hammaddeye olan tutkuları bir araya gelerek, ortaya kendine has bir duruşu olan, sade, yalın ve bir o kadar kullanışlı ürünler çıkarıyor.

Temelini bir sanayi ve madencilik geçmişinden alan, ikinci nesil bir proje olarak MINVAL, 21 yıllık köklü, saygıdeğer ve uluslararası bir mermer şirketi olan Alpay Mermer’in hem kendi içinde dönüşümünü hem de tasarım ve sanatla harmanlanmasını yansıtıyor.

Her Bir Ürün Tek ve Eşsiz

Her ürün, kullanılan her bir mermer parçası gibi eşsiz doku ve desene sahip. Ürünlerimizin hammaddesi olan mermer bloklar ülkemizin mermer ocaklarından çıkarılıyor, bu blokların büyük ebattaki atıkları fabrikalarda kesiliyor ve son olarak atölyelerde ustalarımızın el emeğiyle son halini alıyor. Doğanın verdiği doku, desen ne ise, Minval ürünleri bunu size olduğu haliyle sunuyor. Mermerin kendine has yapısı gereği, özgün ve eşsiz olan her bir ürün, binlerce yıllık oluşumun geldiği son noktayı evinizde yaşatmaya devam ediyor.

Minval ürünleri ile hedefimiz tükenen doğal bir ürün olan mermerin her bir zerresini değerlendirmek, ekonomiye kazandırmak ve tasarım gücü yüksek ürünler üreterek, mermer malzemesini insanların evlerine, günlük yaşamlarına sokmak ve bunları yaparken de Türk mermerini dünyaya tanıtmak ve hem ülkemizde hem de ihracatta kuvvetli son ürünler üretmektir.

Ortaya çıkan her bir Minval ürünü gündelik yaşama ait her alana adapte olurken, yaşam alanlarınızda mermerin doğal, sağlıklı, sağlam, sade ve özgün dokusu ile estetik bir atmosfer yaratmaya olanak sağlıyor.