HANDAN LOOMWORKS

Handan Loomworks, unutulmaya yüz tutmuş kadim bir zanaat  olan el dokumasını, ilhamını iç dünyamızdan ve doğanın kendisinden alan modern ve kendine has yorumlarla yaşam alanlarına yeniden dahil etme çabasıyla kurulmuş bir tasarım markasıdır.

Hepimizin yaşam alanımızı iyileştirme çabasında olduğumuz gerçeğinden yola çıkarak  yastık ve kilim üreten markanın bu alanda önceliği seri üretimin tektip ürün anlayışından sıyrılarak zanaat ve tasarımı  içeren yeni bir dekorasyon deneyimi yaşatmak ve bunu hedeflerken doğaya olabildiğince zarar vermeden üretim yapmaktır.

Giyim gibi ev tekstilinde de petrol ve plastikten elde edilen hammaddelerin kullanım sıklığının arttığı modern dünyada etik üretimi ilke edinen Handan Loomworks tüm dokumalarında 100% yün kullanmakta ve aşırı tüketim döngüsünün bir parçası olmadan yavaş modanın gücüne inanarak her üründen sınırlı sayıda üretmektedir. Tasarımları Handan Özcan’a ait olan tüm dokumalar yerel kadın zanaatkarlar tarafından el dokuma tezgahlarında üretilmektedir.