Hanterra Seramik Yarışması

Yaratıcılığı ve hayal gücünü yansıtan, özgün, işlevsel, el yapımı seramik eserleri özendirmeyi hedefleyen hanterra seramik yarışmasının ilkini gerçekleştiriyoruz.

Katılım için son gün: 15.09.2021

hanterra seramik yarışması, ulusal, jürili bir seramik yarışmasıdır.

İşlevsel el yapımı seramiğin kullanımını, kaliteli ve özgün tasarımları teşvik etmek amacıyla hanterra tarafından tanıtılır ve düzenlenir.

hanterra seramik yarışması,

⦁ Seramiğe ilginin bu kadar yoğun olduğu bu dönemde, iyi tasarımın, özgün olmanın, kaliteli üretimin önemini hatırlatmayı;

⦁ Seramikle neler yapılabileceğini gösteren, yaratıcılığı ve hayal gücünü yansıtan, el yapımı seramik eserleri özendirmeyi;

⦁ Seramikçinin el yapımı işlevsel bir seramiği yaratırken harcadığı zaman, emek, gösterdiği özen ile yaratım sürecindeki hayal gücü ve düşünceyi ödüllendirmeyi hedefliyor.

Konu

hanterra seramik yarışmasının 2021 yılı konusu: KUPA | FİNCAN

Katılım Şartları

⦁ hanterra seramik yarışması, tecrübesi, yaşı ve eğitimi ne olursa olsun, Türkiye’de ikamet eden, seramik yapmayı seven herkese açıktır.

⦁ Katılım ücretsizdir.

⦁ Eserler herhangi bir seramik tekniği kullanılarak oluşturulabilir. El yapımı seramiği ön plana çıkarmak için düzenlendiğinden bilgisayar destekli (üç boyutlu yazıcılar ile) seramik üretimi hariçtir. Eserler başka malzemelerin kullanımını içerebilir ancak çoğunluğu seramik olmalıdır.

⦁ Sanatçılar, yarışmaya katılarak eserlerin kendileri tarafından yapıldığını, özgün olduğunu, son iki yılda yaratıldığını, başka yarışmalara katılmadığını ve sosyal medya dahil hiçbir yerde sergilenmediğini beyan eder. Katılımcı yarışmaya katılacağı eserlerin sahibinin, yaratıcısının kendisi olduğunu, bu eserle ilgili 3. kişilerin telif, eser sahibi vs. herhangi bir nam altından hak sahibi olmadığını kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluk kendisine ait olacaktır.

⦁ Kurallara uyulmaması halinde, jüri çalışmayı sergiden çıkarma ve nihayetinde ona verilen ödülleri geri çekme hakkını saklı tutar.

 Link: https://hanterrayarisma.com/?gclid=EAIaIQobChMIrd6jwN7L8gIVC7ayCh17vQA4EAAYASAAEgI3dfD_BwE