TASARIM | Baglietto’dan 60 Metrelik Yeni Amiral Gemisi T60

Baglietto Yachts, yeni 60 metrelik amiral gemisini satarak başarılı bir yılı sonlandırdı. İtalyan markanın Eylül ayında Monaco Yacht Show’da tanıttığı modelinin ilk tasarımını Francesco Paszkowski Design yapmıştı. İlk yatın 2026 yılında teslim edilmesi planlanırken, ikinci bir amiral gemisinin yapımına ise yakında başlanacak.

Baglietto CEO’su Fabio Ermetto, “Bu model, pazarın bugün aradığı tüm özelliklere sahip, ancak aynı zamanda son derece yenilikçi, benzeri görülmemiş yerleşik çözümler uygulayarak yeni ufuklar açıyor” dedi.

Yat içerisinde 100 metrekarelik havuzlu bir alan bulunuyor. Spor salonu ve yat boyunca denize doğru açılan yan cepheleri de dahil olmak üzere 60 metrelik bir süper yattan beklenebilecek tüm olanaklara sahip bulunuyor.

Bir merdivenle yukarı çıkıldığında ise yine 100 metrekarelik sosyalleşme alanına ulaşılıyor. Açık havada yemek yemek ve keyifli zaman için iki farklı katman planlanmış.

Tasarımcı Paszkowski, özellikle iç mekanla bütünleşen bir dış mekan yaklaşımını benimsemiş. Salon ve yemek alanı gibi ana sosyal alanlar, tamamen açılan tavandan zemine pencerelere sahip ve kullanıcılarına açık alanlar sunuyor. Gece için ise aynı alanları özel alanlara dönüştürmek için tek bir düğme yeterli.

Baglietto, yapım aşamasında olan 22 tekneyle birlikte 40 ila 60 metre arasında dokuz yat sattı. Şirket ayrıca yine geçen sene, La Spezia ve Carrara tesislerine de yaklaşık 14 milyon $ civarında yatırım yaptı.

Link: https://www.baglietto.com/en/yacht/t60/