Schiaparelli ve Sanatçı F Taylor Colantonio’dan Heykelsi Mobilya Koleksiyonu

Schiaparelli’nin yaratıcı direktörü Daniel Roseberry, sanatçı F Taylor Colantonio ile iş birliği yaparak, bronz ve ipekten yapılmış heykelsi mobilyalardan oluşan bir koleksiyon tasarladı. Yaratıcı iş birliğinin başlangıç noktası ve ilham kaynağı, 16.yüzyılda popüler olan neoklasik Toilet of Venus teması olmuş. Schiaparelli koleksiyonu, özel siparişle üretilen bir uzanma koltuğu ve entegre lambalı sandalye setini içeriyor. Parçalar, özel bir döküm tekniği kullanılarak İtalya’da ham bronzdan yapıldı ve sonrasında ipek nakışlarla kaplandı.

Uzanma koltuğu, Shakespeare’in Venüs ve Adonis aşk hikayesinden alıntı yapılarak ‘One Long as Twenty’ olarak adlandırıldı. Roseberry tarafından tasarlanan kordonlu ipek nakış, markanın simgesi haline gelen Pascal ve Pascaline isimli ahşap mankenleri referans alıyor.

Entegre lambalı sandalye, İngiliz şair John Keats’in ‘Ode to a Nightingale’daki bir satırdan esinlenerek ‘the moon, the queen of the sky, is sitting on her throne surrounded by her stars’ şeklinde adlandırıldı. Lambanın elektrik kablosu, el boyaması ipek ile kaplıdır.

 

Bu iş birliği, kurucu Elsa Schiaparelli’nin sanatçılarla olan ilişkisini devam ettirme amacını taşıyor. Roseberry, ‘F Taylor Colantonio ile çalışmak ve ortak ilgi alanlarımız olan mitoloji ve tiyatral öğeler üzerine bir şeyler yaratmaktan büyük keyif aldım’ dedi.

Bu heykelsi mobilya koleksiyonu, sanat ve fonksiyonun benzersiz bir birleşimiyle, izleyicilerine sürreal bir deneyim sunuyor. Schiaparelli ve Colantonio’nun iş birliği, modanın sınırlarını zorlayan ve izleyicilerini benzersiz bir dünyaya davet eden bir koleksiyon ortaya koyuyor.

Fotoğraflar: Schiaparelli & F Taylor Colantonio