Studiopepe tarafından Uniqka için tasarlanan Silos Koleksiyonu, Milano Tasarım Haftası’nda tanıtıldı

Studiopepe’nin Uniqka için tasarladıgı Silos Koleksiyonu, mimari zarafet ve heykelsi estetiğin kusursuz bir birleşimini sergiliyor.

Geniş bir sehpa ailesi olarak tasarlanan bu özel koleksiyonda, her bir parça kendi özgün karakterine sahip. Deri ayaklar ve farklı malzeme seçenekleriyle sunulan sehpa yüzeyleri, koleksiyona zengin bir doku ve renk paleti katıyor.

Milano merkezli Studiopepe tarafından tasarlanan Silos Koleksiyonu, ilhamını Silo yapılarından alıyor. Endüstriyel mimarinin katı ve sağlam duruşuna sahip olan koleksiyon, kıvrımlı yüzeyleri ve kütleli formu ile aynı zamanda zarif bir görüntü ortaya koyuyor. Silos sehpalar, işlevsel bir heykel gibi göze çarparken, bulundukları ortama güçlü bir karakter katıyorlar.

Her bir parçası farklı bir estetiğe sahip olan bu sehpa ailesi, deri ayakların farklı malzemelerle birleşmesi ile meydana geliyor. Traverten, deri, ahşap ve metal seçenekleriyle sunulan sehpaların her biri hem pastel hem de canlı renklerle birleşerek zamansız bir güzelliğe kavuşuyor. Natürel malzeme seçeneklerine sahip olan Silos sehpalar estetik görüntüsünün yanında aynı zamanda dokunsal bir deneyim sunuyor.

Üç farklı boyuta sahip Silos Koleksiyonu, geniş renk paleti ve malzeme seçenekleriyle yatak odası, salon, ofis, toplantı odası gibi pek çok yasam alanına sıcaklık ve samimiyet katıyor.