Frank Lloyd Wright Eskizinden İlham Alan New Balance Serisi

Farklı iş birlikleriyle tanınan moda markası Kith’in kurucusu Ronnie Fieg, Frank Lloyd Wright Vakfı ile birlikte çalışarak Wright’ın ütopik Broadacre City eskizlerinden ilham alan bir New Balance spor ayakkabısı koleksiyonu çıkardı. ‘New Balance Made in USA 998 – Broadacre City’ ismiyle piyasaya çıkan ayakkabı, Wright’ın efsaneleşmiş eskizlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Broadacre City, Wright’ın ilk olarak 1932 tarihili ‘The Disappearing City’ ismini taşıyan kitabında yer verdiği, inşa edilmemiş ütopik bir şehir planıydı.

Wright’ın eskizlerinden alınan doku ve renkler New Balance tasarımlarına taşındı ve ayakkabılara aşina olduğumuz marka çizgisinden uzaklaşmayacak şekilde sıra dışı bir görünüm kazandırıldı.

Kampanya fotoğrafları, ayakkabıları ilham aldığı mimariyle birlikte yansıtabilmek adına Wright’ın son tasarladığı ev olan ve şimdilerde Frank Lloyd Vakfı’na ev sahipliği yapan Arizonada’ki Taliesin West’te gerçekleştirildi. Taliesin West, bu sıra dışı iş birliğini kamuoyuyla paylaşmak için Wright’ın tasarım felsefelerini ve yaratıcı vizyonunu yansıtan benzersiz bir ortam sunuyor. İki farklı renkte üretilen seri, Kith uygulamasından ve Taliesin West’in hediyelik mağazasından alınabilecek.