SERGİ | ‘Mââile’ Sergisi Maçka Sanat Galerisi’nde

‘Mââile’ sergisi 20 Aralık 2022 günü Maçka Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşuyor. Maçka Sanat Galerisi, mimari ile sanatı buluşturmak adına geçtiğimiz sene mimar Ömer Selçuk Baz’ın 41 mimar, tasarımcı ve sanatçının katılımıyla gerçekleşen kolektif sergisi ‘Yılbaşı Ağacı Ormanı’na ev sahipliği yapmıştı. Bu sene de galeri, Hakan Demirel’in ‘mââile’ isimli kolektif sergisini ilgililer ile buluşturuyor.

‘Hakan Demirel, 2023 yılının Yılbaşı ağacını tasarlamak için aldığı davet üzerine yılbaşının bir araya gelme / gelememe çağrışımından yola çıkarak her biri çağdaş sanatın farklı dallarında yer alan kardeşleriyle bu mekanı paylaşarak “mââile” isimli sergiyi oluşturdu. Hamit Demirel’in ana mekanın niş bölümünde yer alan ‘2002’ adlı yerleştirmesi, Haluk Demirel’in ‘Bende Kalsın’ adlı eseri, Halit Demirel’in mekanın tümünü ele geçirmiş olan ‘Zerre’ isimli yerleştirmesi ve Hakan Demirel’in 60 parça paslanmaz çelik ayna yüzeyden meydana getirdiği ‘Yılbaşı Ağacı’ etrafında bir araya geliyor. Yılbaşı ağacını meydana getiren ayna yüzeyler izleyicilerin bedenlerini parçaladığı gibi etrafta yer alan diğer işleri de parçalıyor, bölüyor ve aynı zamanda farklı şekillerde yeniden bir araya getiriyor.’

20 Aralık 2022 Salı günü saat 16:00’da açılacak olan ‘mââile’ sergisi, 28 Ocak 2023 gününe kadar pazar ve pazartesi hariç her gün Maçka Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Kaynak: mackasanatgalerisi.com