Logo-Symphonic

Eylül 2021

SYMPHONIC İLE TANIŞTINIZ MI?

symphonic1

Avusturya'lı kontrat mobilya markası Symphonic Türkiye’de...

SYMPHONIC otel, restoran, cafe, hastaneler için zamansız ve işlevsel tasarımlarını; çevre dostu malzemeleriyle ve deneyimli Avusturya marangozluğunun kalitesiyle buluşturuyor. Yoğun trafikli mekanlar için yenilikçi ve zamansız mobilyalar üreten markanın ürün yelpazesi; yatak ve şiltelerden kanepelere, spa merkezi şezlonglarından, restoran koltuklarına kadar uzanıyor.

REFERANS PROJE | Otel Seiblishof Österreich

symphonic7

Şık ve benzersiz iç mekan tasarımı ile Ischgl'deki 4 yıldızlı Hotel Seiblishof, 2020'de yeniden inşa edilmiş ve yenilenmiş. Otel tasarımıyla dağlık yaşam hissini veriyor. Resepsiyon alanı, otel odası, restoran, bar ve salonda, özel döşemeli mobilyalarımız kullanıldı. Otel genelinde, özel tasarım mobilyalarımız, en yüksek kalite, sıra dışı oturma ve yatma konforu ile beraber karakterize edilerek uygulandı. Modern lüks ve dağ atmosferi otel genelinde ince dokunuşlarla farkediliyor.

ZAMANSIZ TASARIMLAR | Iris Apfel 100 Yaşında

symphonic3

Geçtiğimiz günlerde 100. yaşını kutlayan efsanevi moda ikonu ve iç mimar Iris Apfel; 2018 yılında Şişecam’ın global tasarım markası Nude ile anlaşmıştı. Marka, ’yalın güzeldir’ mottosunu üst üste taktığı takıları ve rengarenk kıyafetleriyle yalınlıkla oldukça kontrast içerisinde bir algı yaratan moda ikonu ile birleştirdi. Apfel, Nude markası için hazırlanan videoda bu ikiliyi bir araya getiren yalınlık anlayışını şöyle anlatıyor: ‘Fark etmemiş olabilirsiniz ama bana minimalist demek zor. Ancak, giysilerim ve aksesuarlarımda üst üste renkler, desenler kullanıyor olmam yalın düşünmediğim anlamına gelmiyor. Ben aslında her gün aynı kişiyim. İnsanlar benim ismimi duyduğunda, akıllarına her seferinde aynı görüntü geliyor. İşte bu, benim yalınlık anlayışım. Bence yalın olmak bir düşünce biçimi ve yalın güzeldir’.

SYMPHONIC TASARIMI | Vendi

symphonic4

VENDI tabureler hem şık hem de pratik tasarımlarıyla, ofis alanlarında kullanım için çok uygundur. Elips, kare, düz, sivri veya yuvarlak köşeli... Farklı tasarım modelleri ile projelerinizde size özgürlük verir. Böylece, döşemeli mobilyalarla verimli alanlar yaratmak veya modern toplantı takımları oluşturmanız mümkündür. Tabureler hızla kurulur ve sohbetler, spontane toplantılar veya yaratıcı beyin fırtınaları için rahatsız edilmeyen alanlar oluşturulur.

DÜNYADAN HABERLER | ART BASEL

symphonic5

Art Basel bu yıl hibrit formatıyla geri dönüyor. Pandemi nedeniyle Basel’e seyahat edemeyen galerilerin online olarak bağlanabileceği fuara toplam 273 galeri katılıyor.

33 farklı ülkeden galerinin yer alacağı fuar, 2019’dan bu yana ilk kez fiziksel ortamda gerçekleşecek. Messe Basel’de 24-26 Eylül 2021 tarihleri arasındaki organizasyonun ön izlemesi 21 Eylül’de başlıyor. Uzaktan katılacak galeriler,  uydu kabini adı verilen uygulama ile, stantlarını uzaktan kontrol edebilecek.

İLHAM VEREN MİMARLIK | RoadHaus Wedge RV

symphonic6

Yaşanan Covid pandemisinin kişisel yaşam alanı tercihleri konusunda yarattığı dönüşümün bir sonucu ‘tiny house’ a yönelim oldu. Wheelhaus’un en yeni modeli olan RoadHaus Wedge RV serisi, kullanıcılarına küçük ancak tam anlamıyla eksiksiz bir paket sunuyor. Hayattaki tüm temel unsurları barındıran bu kabinlerde, oturma odası, mutfak, banyo ve yatak odası hatta veranda ve şömineye kadar her detay düşünülmüş. RoadHaus Wedge RV’nin taşınabilir olması ve kullanıma hazır tekerlekler üzerinde teslim edilmesi günümüz koşulları için net bir tercih unsuru.

insta-bant

Bu içerik SYMPHONIC için DAC tarafından hazırlanmıştır.
Posta listesinden ayrılmak için burayı tıklayın